info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1) 

Aktualności

Orzeł - Arka Nowa Sól 1:1 (1:1)

2013-09-01 13:34:25, komentarzy: 0

Przed meczem z silnym zespołem Arki Nowa Sól można było mieć sporo obaw. Zespół gości w czterech ligowych spotkaniach zdobył aż 15 bramek co daje nam imponującą średnią 3,75 bramki na mecz. Nasze cztery zdobyte bramki zupełnie się nie umywały do bilansu przyjezdnych. Drugą godną uwagi informacją, był fakt, iż w szeregach nowosolan znajdował się Paweł Błaszczak - vice lider strzelców IV ligi z sześcioma trafieniami na koncie.
Początek spotkania nie naświetlił nam drastycznej przewagi gości, mecz toczył się głównie w środku pola, gdzie często popełnialiśmy szereg niewymuszonych błędów. Ta sytuacja szybko znalazła swoje reperkusje. W 8 minucie, rzut rożny dla Arki, rozgardiasz w naszym polu karnym, niedokładne wybicie naszych defensorów wprost pod nogi Wilczyńskiego i zawodnik gości precyzyjnym uderzeniem pokonuje Mateusza Bednarskiego. Rychło stracony gol nie załamał jednak naszych zawodników, którzy szybko szukali riposty. Sytuacja na to była, gdy Dawid Dzięgielewski wygrał pojedynek jeden na jeden z obrońcom gości, wbiegł w pole karne zagrał do Damiana Ciecińskiego, który ostatecznie został wyprzedzony przez zawodnika Arki. Chwilę później ponownie Dziegielewski wbiega w szesnastkę rywali lecz zamiast strzelać pokusił się o podanie - do nikogo. Po tych reprymendach do roboty wzięli się podopieczni Sawickiego, którzy wykreowali kilka sytuacji. Po jednej z nich nie najlepsza interwencja naszego bramkarza i uderzona uprzednio piłka odbija się od słupka. W porę udało nam się zatemperować polot przyjezdnych. 40 minucie dobrze dysponowany w tym dniu Dawid Śliwiński dośrodkował piłkę w pole karne rywala, idealnie w to miejsce gdzie czekał Dzięgielewski i widowiskowym "szczupakiem" wyrównał stan rywalizacji.
Po zmianie stron było widać chęć zwycięstwa po stronie jednych i drugich. Niestety chęci nie przełożyły się na praktyczne podejście do sztuki zdobywania bramek. Druga połowa obfitowała w mniej klarownych sytuacji podbramkowych. Zaostrzyła się jednak gra w środku boiska, przez co sędzia musiał kilkakrotnie sięgać po żółty kartonik. Pod koniec spotkania bliżsi zdobycia bramki byli jednak nowosolanie. Alan Cieciński sfaulował rywala na ok. 24 metrze. Zawodnik gości znalazł lukę w naszym murze a nasz golkiper dopiero na raty zdołał obronić uderzenie przeciwnika.
Niezwykle ważny punkt naszej drużyny. Remis z takim zespołem jak Arka dobrze rokuje na przyszłość, zwłaszcza, że z przebiegu całego spotkania podział punktów wydaje się być wynikiem sprawiedliwym.

Orzeł Międzyrzecz - Arka Nowa Sól 1:1 (1:1)
Dawid Dzięgielewski 40' - Paweł Wilczyński 8'.

skład Orła: Mateusz Bednarski, Robert Urbanek, Krzysztof Jedynak, Paweł Gołost, Sebastian Grzelachowski, Alan Cieciński (87' Bartłomiej Gołost), Łukasz Kwiatkowski, Dawid Dzięgielewski, Damian Cieciński (75' Edwin Kuszczyk), Dawid Śliwiński, Adrian Kinal.
w rezerwie pozostali: Paweł Roszyk, Mateusz Humeniuk, Dariusz Marczak, Lucjan Babiak, Jakub Sternik.

skład Arki: Adrian Sala, Paweł Wilczyński, Piotr Dykta, Przemysław Bitner, Marcin Tomczak, Jakub Dębiczak (58' Jakub Polewski), Mateusz Reus (24' Dawid Świercz), Jan Romaszko, Paweł Błaszczak, Mateusz Miłek (70' Sebastian Czarzasty), Łukasz Wadas (46' Remigiusz Smolin).
w rezerwie pozostali: Jakub Kokot, Jakub Czerniawski, Marek Lewandowski.

żółte kartki: Sebastian Grzelachowski 37', Krzysztof Jedynak 60', Dawid Śliwiński 67', Alan Cieciński 79' - Łukasz Wadas 20', Dawid Świercz 56'.

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Jak dojechać?
Video

Kreator www - przetestuj za darmo