info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1)

Aktualności

Orzeł - Budowlani Lubsko 1:2 (1:1)

2013-09-30 10:46:33, komentarzy: 1

Niestety w 9. kolejce, międzyrzeczanie musieli uznać wyższość Budowlanych Lubsko. Po 90 minutach z wygranej cieszyli się goście, którzy triumfowali 2:1 (1:1).
Pierwsze minuty to większe zaangażowanie ze strony Orła, wydawało się, że to dobry omen na przyszłość. Jednak po pięciu minutach naszej gry do słowa doszli rywale. Często gotowało się pod bramką Pawła Roszyka a gol dla Budowlanych wisiał w powietrzu, Po kilku nieudanych próbach czar prysł. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu rożnego bramkę zdobył Marcin Nawrocki. Przy utracie gola można mieć pretensje do Dawida Śliwińskiego, który nie przykrył przeciwnika. Po wyjściu na prowadzenie, przyjezdni jeszcze śmielej atakowali  naszą bramkę. Orły miały sporo szczęścia, że celowniki graczy z Lubska były w fatalnym stanie technicznym. Od czasu do czasu kontrowali gospodarze. Po jednym z ataków dobra akcja Kinala, który wbiega w pole karne zagrywa do Alana Ciecińskiego, ten nie przejmuje futbolówki i tylko dobra asekuracja Dawida Dzięgielewskiego sprawiła, że stan rywalizacji się wyrównał. Po utyracie bramki Budowlani mięli jeszcze dobrą sytuację jednak piłka po lekkim uderzeniu odbiła się od słupka.
Po zmianie stron, lepiej zagrali nasi zawodnicy. Już po kilku sekundach do bramki trafia Kinal po idealnym podaniu Damiana Ciecińskiego, jednak kilka chwil wcześniej arbiter sygnalizował pozycje spaloną naszego napastnika. Mimo niepowodzenia, międzyrzeczanie wciąż narzucali warunki gry. Goście ograniczyli się do kontr, który czasami były bardzo groźne. Gdy supremacja Orła trwała w najlepsze goście wychodzą z akcją, w polu karnym przeciwnika zatrzymuje Paweł Gołost a sędzia spotkania wskazuje na 11 metr. Adrian Jeremicz nie wykorzystał jednak dogodnej sytuacji, uderzył słabo i dobra reakcja Pawła Roszyka uchroniła nas od utraty drugiej bramki. Nasi zawodnicy zrozumieli z jak dalekiej podróży właśnie wrócili i chcieli dobić tym faktem rywali. Okazje na to były, jednak bardzo często brakowało dokładności. Budowlani zwycięskiego gola zdobyli w 75 minucie. Błąd popełnił Wojciech Kaczmarek, który niepotrzebnie wdał się w drybling z graczem Budowlanych, ten zagrał do Trziszki, i najlepszy strzelec ligi bez problemu trafia do pustej bramki. W doliczonym czasie mocny, soczysty strzał zza pola karnego oddał Cygan lecz piłka niewiele chybiła celu.
Szkoda straconych punktów, de facto goście mięli więcej klarownych sytuacji. Jednak i my mieliśmy swoje okazje, których nie wykorzystaliśmy. Ta porażka oznacza, że kolejny mecz w Kożuchowie trzeba koniecznie wygrać, inaczej nasza sytuacja w tabeli znacznie się pogorszy.

Orzeł Międzyrzecz - Budowlani Lubsko 1:2 (1:1)
Dawid Dzięgielewski 36' - Marcin Nawrocki 11', Maciej Trziszka 76'.

Skład Orła: Paweł Roszyk, Robert Urbanek (78' Paweł Cygan), Wojciech Kaczmarek, Paweł Gołost, Dawid Śliwiński, Krzysztof Jedynak, Alan Cieciński (72' Bartłomiej Gołost), Dawid Dzięgielewski, Artur Błaszczak, Adrian Kinal (75' Sebastian Grzelachowski), Damian Cieciński (85' Jakub Sternik).
W rezerwie pozostali: Maciej Maćkowiak, Edwin Kuszczyk, Tomasz Chrabański.
Trener: Henryk Stawasz.

Skład Budowlanych: Karol Widerowski, Marcin Bławuciak (75' Marcin Piech), Adrian Jeremicz, Krzysztof Kikoła (90' Dawid Walczak), Dariusz Kordiak, Karol Łyczko, Jakub Maczyński, Marcin Nawrocki, Filip Piskuła, Maciej Trziszka (90' Tomasz Jeremicz), Mariusz Zubowicz
W rezerwie pozostali: Paweł Bahyrycz, Kamil Skrobania.
Trener: Janusz Dudojć.

Żółte kartki: Paweł Gołost 56', Adrian Kinal 60', Jakub Sternik 90'+2' - Karol Łyczko 40', 80'.
Czerwona kartka: Karol Łyczko 80' (za dwie żółte).