info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1) 

Aktualności

Orzeł - Czarni Witnica 0:2 (0:1)

2013-09-17 09:58:07, komentarzy: 0

Czy brak jednego zawodnika może drastycznie wpłynąć na obraz gry całej drużyny? Teoretycznie nie, praktycznie w przypadku międzyrzeckiego Orła miało to odbicie niebagatelne. Nieobecność Łukasza Kwiatkowskiego, którego absencja z przyczyn zawodowych potrwa jeszcze dwa spotkania ligowe sprawiła, że nasz zespół grał bez pomysłu, polotu w dodatku popełniał szereg błędów. Goście z Witnicy to wykorzystali i zwyciężyli pewnie 2:0 (1:0).
Początek spotkania nie zapowiadał takiego zakończenia. Orły grały dobrze, częściej gościły na połowie rywala, co pozytywnie rokowało na pozostałe minuty. Dobrą akcję na otwarcie wyniku miała dwójka Damian Cieciński - Dawid Śliwiński. Damian wbiegł z prawej strony w pole karne Czarnych, adresował podanie do Dawida, jednak naszego zawodnika uprzedził obrońca z Witnicy. Z czasem jednak odważniej w ataku poczynali sobie przyjezdni. Na efekty ich działań nie trzeba było długo czekać. Pierwsza groźna sytuacja pod naszą bramką i od razu gol. Rzut wolny na wysokości 25 metra, uderzenie które chyba niepotrzebnie próbował łapać Bednarski, ostatecznie wybił ją przed siebie, a tam zupełnie osamotniony Paluch z najbliższej odległości wyprowadza gości na prowadzenie. Po utracie gola, nie załamaliśmy się i ruszyliśmy do odrabiania strat. Okazje na to były nawet klarowne, jednak bardzo dobrze w bramce spisywał się Wojciech Abraszek. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i z lepszymi nastrojami do szatni schodzili zawodnicy Czarnych.
Nie najgorsza gra w pierwszej połowie, dawała nadzieję, że po zmianie stron międzyrzeczanie pokuszą się o strzelanie bramek. Niestety, tak fatalnej połowy dawno nie było. Naszym zawodnikom zupełnie nic nie wychodziło. Podania, które nie znajdowały adresata, brak pomysłu na stworzenie akcji, proste błędy w obronie. Jeden z nich zakończył się stratą drugiej bramki. Bierność naszej defensywy wykorzystał Damian Wójcik i w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem ze stoickim spokojem uderzył po długim słupku, po czym w obozie gości zapanowała euforia. Nasza sytuacja stała się tragiczna. Nie dość, że przegrywaliśmy dwoma bramkami, nic nie wskazywało by mogło się to zmienić. Trener Henryk Stawasz, próbował ratować zmianami w ofensywie. jednak na daremno. Powracający do zespołu Paweł Cygan był zupełnie bezrobotny. Uderzył raz z głowy i to było tyle. Koledzy z drużyny nie potrafili wykonać celnego podania i z tym nędznym obrazem dotrwaliśmy do końca meczu. Goście bo bramce na 2:0 zwolnili tępo jakie narzucili na samym początku drugiej części, dowieźli trzy punkty i zadowoleni wrócili do Witnicy, już jako vice lider tabeli.
O ile pierwsza część mogła napawać wiarą o tyle drugie 45 minut były koszmarne. Jeżeli do soboty to się nie poprawi czeka nas niezwykle trudna przeprawa w Zbąszynku. Choć Syrena tak jak Orzeł ma na swoim koncie 5 punktów a w ostatnich pięciu spotkaniach zdobyła zaledwie oczko, trzeba być ostrożnym, bo z taką grą jak w drugiej połowie, możemy pojechać tam na ścięcie.

 

Orzeł Międzyrzecz - Czarni Witnica 0:2 (0:1)
Tomasz Paluch 23', Damian Wójcik 55'.

 

skład Orła: Mateusz Bednarski, Robert Urbanek, Wojciech Kaczmarek, Krzysztof Jedynak, Paweł Gołost (67' Edwin Kuszczyk), Alan Cieciński, Artur Błaszczak, Dawid Dzięgielewski, Damian Cieciński (67' Paweł Cygan), Sebastian Grzelachowski (46' Adrian Kinal), Dawid Śliwiński.
w rezerwie pozostali: Paweł Roszyk, Mateusz Humeniuk, Tomasz Chrabański, Michał Stawniak.

trener: Henryk Stawasz.

 

skład Czarnych: Wojciech Abraszek, Mateusz Borysowiec (61' Szymon Lemieszek), Krzysztof Grzybowski, Paweł Hojka, Adrian Kijak, Mateusz Kozik, Tomasz Paluch (52' Damian Wójcik), Michał Piśko, Michał Rajkiewicz, Karol Zakryszko, Michał Zakryszko.
w rezerwie pozostali: Tomasz Błażuk, Łukasz Gajda, Piotr Przywitowski, Michał Stojanowski. 
trener: Krzysztof Woziński.

 

Żółte kartki: Paweł Gołost 28', Alan Cieciński 54', Robert Urbanek 81' - Michał Rajkiewicz 17', Damian Wójcik 90'.

Widzów: 250.

Sędziowie: Mateusz Garbol, Piotr Jaworski, Artur Marciniak.

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Jak dojechać?
Video

Kreator www - przetestuj za darmo