info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1) 

Aktualności

Orzeł - Foto Higiena Gać [zapowiedź]

2013-04-26 19:41:46, komentarzy: 0

Jutro (tj. 27.04) na stadionie w Międzyrzeczu naprzeciw siebie staną drużyny Orła oraz Foto Higieny Gać. Nasz rywal to ligowy średniak. Po dwudziestu spotkaniach zespół z Gać zajmuje ósmą pozycję z dorobkiem 27 punktów. Wznowienie rozgrywek nie wyszło najlepiej podopiecznym Krystiana Pikausa, którzy w trzech spotkaniach zwyciężyli tylko raz, zdobywając bramkę przeciwko Sportavii Szprotawa kilka chwil przed zakończeniem rywalizacji. Pojedynek z Orłem może okazać się dla gości wodą na punktowy młyn. W rundzie jesiennej spadkobierca dawnej Błyskawicy nie miał problemu z pokonaniem naszego bramkarza powtarzając ów czynność pięciokrotnie.  Jak to przed każdym meczem bywa, wiara w niespodziankę jest ogromna, jednak patrząc na ostatnie pojedynki z Motobi oraz Lechią Dzierżoniów, bardziej prawdopodobne jest zwycięstwo przyjezdnych. Najlepszym strzelcem w szeregach Foto Higieny jest 24 letni Paweł Boczarski, który na swoim koncie ma osiem bramek. Swój sowity bilans (jak na zespół ze środka tabeli) zawdzięcza pojedynkowi z Orłem Ząbkowice Śląskie, wtedy bowiem pomocnik z Gać obłowił się o cztery trafienia. W roku bieżącym piłkarz ten uraczył zespół trzema punktami, kiedy to zdobył bramkę we wspomnianym wcześniej meczu z ekipą Sprotavii. Egzotycznie nazewniczy team z dolnego śląska jest beniaminkiem w obecnych rozgrywkach. Przed sezonem zespół ten uzyskał awans z IV ligi zajmując pozycję tuż za wrocławską Ślęzą. Początek tego spotkania planowany jest na godzinę 16.00 oby ta data okazała się magiczna i nasi zawodnicy dopisali po meczu do tabeli pierwsze trzy oczka.  

 

Pozostałe spotkania 23 kolejki:
27 kwietnia
Polonia  Świdnica – Promień Żary, 17.00
Bielawianka Bielawa – Orzeł Ząbkowice Śląskie, 17.00
Lechia Zielona Góra  - Lechia Dzierżoniów, 17.00
Ilanka Rzepin – Motobi Kąty Wrocławskie, 14.00
Ślęza Wrocław – Pogoń Świebodzin, 15.00
Sprotavia Szprotawa – Prochowiczanka Prochowice, 16.00
28 kwietnia
Piast Karnin – Polonia Trzebnica, 14.00

 

Ciekawy rozkład pojedynków to dobry omen na interesujące spotkania. Nudno nie powinno być w Zielonej Górze, gdzie Lechia podejmie swoją imienniczkę z Dzierżoniowa, nota bene będzie to mecz lidera z trzecią drużyną. Podopieczni Piotra Żaka przeżywają mały kryzys. Szczęśliwe zwycięstwo w Ząbkowicach Śląskich oraz odpadnięcie z Pucharu Polski z liderem gorzowskiej okręgówki tylko to potwierdza. Rywal z Dzierżoniowa, który nie odczuł zmęczenia po pojedynku z naszym zespołem, może pokusić się o niespodziankę i umocnić w górnej części tabeli. Na potknięcie zielonogórzan czekają tylko zawodnicy Ślęzy Wrocław, którzy na własnym terenie zagrają z Pogonią Świebodzin. De facto Pogoń jak na razie nie spisuje się tak jak by się tego wszyscy spodziewali po rundzie jesiennej w meczu przeciwko wrocławianom dojdzie dodatkowa mobilizacja chęci pokonania vice lidera. Szansę na rehabilitację będą mięli rzepinianie, którzy u siebie zagrają z Motobi Kąty Wrocławskie.  Obie drużyny wkroczyły na dwie ambiwalentne passy. Ilanka jeszcze meczu w tym roku nie wygrała, Motobi nie przegrał. Swój mecz MUSI wygrać Polonia Świdnica, jeżeli poważnie myśli o pozostaniu w gronie trzecioligowców. Szansa jest, bowiem po drugiej stronie barykady czekać będzie na nich Promień z Żar, który w tym roku nie zdobył jeszcze bramki.

 

Typy 23 kolejki:
27 kwietnia
Polonia  Świdnica – Promień Żary 1:1
Bielawianka Bielawa – Orzeł Ząbkowice Śląskie 2:1
Lechia Zielona Góra  - Lechia Dzierżoniów 1:1
Ilanka Rzepin – Motobi Kąty Wrocławskie 2:0
Ślęza Wrocław – Pogoń Świebodzin 3:1
Sprotavia Szprotawa – Prochowiczanka Prochowice 0:2
28 kwietnia
Piast Karnin – Polonia Trzebnica 2:0

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Jak dojechać?
Video

Kreator www - przetestuj za darmo