info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1) 

Aktualności

Orzeł - Odra Bytom Odrzański 3:1 (2:0)

2013-08-24 08:21:38, komentarzy: 0

Zabójcze dwie minuty naszej drużyny pozwoliły, zainkasować pierwsze trzy punkty do ligowej tabeli. Od 36 do 38 minuty międzyrzeczanie zdobyli dwie bramki a w roli głównej wystąpił Adrian Kinal.
Na początku meczu było wyraźnie widać zmęczenie obu ekip czwartkowymi zmaganiami. Jeden dzień przerwy to zdecydowanie za mało by móc stworzyć porywające widowisko. Wstępny rekonesans przyjezdnych w pierwszych minutach spotkania mógł zakończyć się szybko zdobytą bramką. Błąd naszej obrony a konkretnie Tomasza Charbańskiego, rywale przejmują piłkę luka w naszej defensywie i Węglarz wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem. Na szczęście bardzo dobrze na przedpolu zachował się Mateusz i dalekim wybiciem zażegnał niebezpieczeństwo. Była to perora dla naszych zawodników by więcej tak prostych błędów nie popełniać. Z minuty na minutę pojedynek tracił na wartości z racji braku okazji bramkowych. Dopiero wspomniana na początku 36 minuta zdjęła z tego meczu zły czar. Ładna, techniczna akcja tercetu Błaszczak – Kwiatkowski – Kinal i ten ostatni mając przed sobą tylko golkipera gości nie mógł zrobić nic innego jak tylko otworzyć wynik spotkania. Goście jeszcze nie otrząsnęli się po stracie gola a Chyła po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem długie podanie na prawe skrzydło do Artura Błaszczaka ten dośrodkował wprost na głowę niepilnowanego Adriana i popularny „Kiler” mógł cieszyć się z drugiego, ligowego trafienia. Odra bardzo szybko mogła nas zripostować. Zaledwie kilka minut później, rzut rożny z prawego narożnika, dośrodkowanie, istny galimatias w naszym polu karnym, pierwsze uderzenie ratuje obrońca, drugi strzał kapitalnie broni Bednarski i na stadionie w Międzyrzeczu wciąż bez zmian.
Scenariusz drugiej części można było przyjąć apriorycznie. Goście ruszyli do ataków, nasi natomiast czekali na wyprowadzenie morderczej kontry. Początkowo ta sztuka naszym się nie udawała, mimo, iż zawodnicy Odry popełniali mnóstwo błędów. W 61 minucie goście zdobywają bramkę kontaktową. Właściwie zrobił to Michał Górgurewicz, bo  uderzenie Adama Filbiera wyglądało raczej na podanie do bramkarza niż strzał. Nasz obrońca chcąc wybić piłę z pola karnego  skiksował myląc przy okazji międzyrzeckiego bramkarza. Po stracie bramki, w nasze szeregi wdarła się nerwowość, goście to zauważyli i chcieli pójść za ciosem. Nic z tego, podopieczni Mariusza Wawrowa, grali bardzo nieporadnie w ofensywie a ich ataki skrupulatnie rozbijali nasi obrońcy. Z czasem widząc, że biją głową w mur z gości zeszła resztka animuszu, co błyskawicznie próbowali wykorzystać międzyrzeczanie. Mięli ku temu kilka okazji w przeciągu paru minut. Brakowało jednak szczęścia pod bramką. Strzelecką niemoc utopił dopiero w doliczonym czasie Marcin Szulikowski, uraczony dobrym podaniem, zmylił piłkarską fintą defensora gości, wbiegł w pole karne i z ok. 14 metrów mocnym uderzeniem przypieczętował pierwsze ligowe punkty.

 

Orzeł Międzyrzecz – Odra Bytom Odrzański 3:1 (2:0)
Kinal 36’, 38, Szulikowski 90’ – Górgurewicz 61’ (sam.)

 

Skład Orła: Bednarski, Kwiatkowski, Jedynak, Błaszczak, Górgurewicz, Marczak, Humeniuk (46’ Babiak), Kinal (68’ Szulikowski), Śliwiński, B. Gołost (76’ Grzelachowski), Chrabański (46’ P. Gołost)
kartki: Bednarski,  Błaszczak, Górgurewicz, Chrabański (żółte)

 

Skład Odry: Chyła, Czerny, Giemza, Kaźmierski, Dziubański, Kmiećkowiak, Wołkowski (46’ Kostrubiec), Filbier, Lewandowski (46’ Woźnica), Wróbel, Węglarz
kartki: Kmiećkowiak (żółta)

 

Pozostałe wyniki 3. kolejki:
Spójnia Ośno Lubuskie – Dąb Przybyszów 1:2 (1:0)
Piotr Kurdykowski - Damian Koppenhagen, Tomasz Lesiuk
Orzeł Międzyrzecz – Odra Bytom Odrzański 3:1 (2:0)
Adrian Kinal 2, Marcin Szulikowski – Michał Górgurewicz (sam.)
Meprozet Stare Kurowo – Łucznik Strzelce Krajeńskie 2:1 (1:0)
Mateusz Arcimowicz, Marek Kuźmińczuk – Rafał Loc
Budowlani Lubsko – Lubuszanin Drezdenko 4:0 (1:0)
Maciej Trziszka 2, Dawid Walczak, Filip Piskuła
Korona Kożuchów – Syrena Zbąszynek 2:1 (1:1)
Marcin Janik, Tomasz Spirzak – Krzysztof Mazur
ŁKS Łęknica – Arka Nowa Sól 4:1 (3:0)
Jarosław Gad 2, Damian Mackaszwili, Karol Rzepecki – Grzegorz Romański
Piast Czerwieńsk – Czarni Witnica 2:1 (1:0)
Piotr Piwowarski, Dawid Niciński - Krzysztof Grzybowski
Piast Iłowa – Sprotavia Szprotawa 0:0

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Jak dojechać?
Video

Kreator www - przetestuj za darmo