info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1)

Aktualności

Orzeł - Ślęza Wrocław 0:6 (0:2)

2013-05-26 15:20:22, komentarzy: 1

Taki scenariusz przyjmowano apriorycznie. Międzyrzeczanie nie sprostali vice liderowi z Wrocławia i przegrali wysoko 6:0 (2:0). W składzie Orła zabrakło sześciu zawodników co na wstępie stawiało nas w jeszcze trudniejszej sytuacji. Goście nad Obrę i Paklicę również przybyli w nieco okrojonym składzie, co jednak nie pokrzyżowało w żaden sposób planów Grzegorzowi Kowalskiemu i jego piłkarzom.
Jak przypuszczaliśmy, Ślęza ruszyła błyskawicznie do ataków, jednak worek z bramkami udało im się otworzyć w 16 minucie, kiedy to do bramki Orła piłkę skierował Rafał Brusiło. Goście poszli za ciosem i już pięć minut później rywale prowadzili 2:0, tym razem powracającego do bramki Mateusza Bednarskiego pokonał Janas, uraczony dokładnym podaniem, dopełnił tylko formalności z bliskiej odległości. Kolejne minuty toczyły się nadal pod dyktando Ślęzy, która jednak nie mogła znaleźć fortelu na pokonanie Bednarskiego, bowiem sytuacji na to mięli sporo. Defensywnie grający Orzeł miał sporadycznie okazję na wyjście z kontrą, jednak na poważniejsze zagrożenie brakowało wsparcia w ofensywie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie a skromne prowadzenie do szatni, nie radowało graczy z Wrocławia.
W drugiej partii obraz gry niczym się nie różnił od poprzedniej. Mecz nadal toczył się pod kuratelą zawodników Kowalskiego i tylko kwestią czasu były kolejne trafienia rywali. Strzelecką niemoc przerwał w 68 minucie Niewiadomski, który wykorzystał błąd naszego bramkarza i "wyplutą" piłkę wpakował z najbliższej odległości. Inwazja naszej "świątyni" trwała nadal. Już 120 sekund później Jamrozowicz podwyższył na 4:0. Po tym trafieniu było widać, że przyjezdnym zależy na jak najwyższym zwycięstwie. Spotkanie dobiegało ku końcowi i wydawało się, że wynik utrzymamy do końca. Niestety po raz kolejny brak zimnej krwi naszej defensywy w ostatnich sekundach spowodował, że nasz golkiper jeszcze dwukrotnie był zmuszony wyciągnąć piłkę z siatki. W 89 minucie swoje drugie trafienie zaliczył Brusiło a całą kanonadę piękną akcją uwieńczył duet Dorobek - Hajdamowicz. Można powiedzieć, że była to przysłowiowa wisienka na torcie.
Wynik bez niespodzianki, goście byli zespołem zdecydowanie lepszym a z przebiegu całego spotkania wszystko mogło skończyć się dla nas znacznie gorzej. Na szczęście dobra postawa między słupkami Bednarskiego uchroniła nas przed dwucyfrową klęską.

Orzeł Międzyrzecz - Ślęza Wrocław 0:6 (0:7)
Brusiło 16', 89', Janas 21', Niewiadomski 68', Jamrozowicz 70', Hajdamowicz 90'

skład Orła: Bednarski, Kwiatkowski, Grzelachowski, Humeniuk (46' Cierach), Babiak (60' Sternik), P. Gołost, Chrabański, Marczak (46' Górgurewicz), Śliwiński, A. Cieciński (77' Szulikowski), B.Gołost

skład Ślęzy: Skwierczyński, Hajdamowicz, Dorobek, Celuch, Brusiło, Jamrozowicz (81' Chodorski), Flejterski, Synowiec (46' Pałys), Niewiadomski (81' Bohdanowicz), Janas, Rajter (17' Kowalski)