info
 • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
 • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1) 

Aktualności

Orzeł który nisko lata.

2012-12-07 12:04:51, komentarzy: 4


Za nami ostatnie mecze w III lidze, przed nami Święta Bożego Narodzenia, czas dla rodziny i odpoczynku od futbolu. Na półmetku rozgrywek nasza drużyna zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem trzech punktów. Patrząc z perspektywy ostatnich kilku miesięcy, kiedy to Orzeł oskubał się z tzw. armii zaciężnej, można było się spodziewać takiego finiszu. Jakie dalsze losy czekają międzyrzeczan? Czy klub przetrwa te kiepskie czasy? Pytania na te odpowiedzi poznamy dopiero w nowym roku, teraz jednak zapraszam na podsumowanie, z naszej perspektywy trochę monotonne, jednak w lidze dzieje się i to sporo.

Nie widzę większego sensu rozpisywania się na temat gry naszej drużyny, bo jest ona wszystkim znana. Po odejściu graczy z zewnątrz, wyszedł na światło dzienne prawdziwy potencjał drużyny złożonej w głównej mierze z juniorów lub osób, które dotychczas o III lidze mogły tylko marzyć. Oczywiście dla wszystkich graczy wielkie chapeau bas i oby w nowym roku wciąż mięli moc by podnieść rękawice.
Ze strony statystycznej, po 17 spotkaniach (15 oraz dwa awansem), podopieczni Krzysztofa Jedynaka zainkasowali wspomniane trzy punkty. Do siatki trafialiśmy siedem razy rywale robili to znacznie częściej – 73. Trudno nie zauważyć, że w tym gronie nasza ekipa to dostarczyciel punktów. Jedynymi drużynami, które nie doznały smaku zwycięstwa z Orłem to Polonia Świdnica, Polonia Trzebnica oraz Sprotavia Szprotawa, wszystkie te mecze kończyły się nad Obrą i Paklicą wynikiem 1:1. Więcej niż raz do bramki rywala piłkę skierował tylko Bartłomiej Pałubiak, który uczynił to dwukrotnie w każdym wypadku bezpośrednio z rzutu wolnego. Do skromnego dorobku strzeleckiego dołączyli się Damian Cieciński, Paweł Gołost, Krzysztof Jedynak, Wojciech Rejba oraz Mateusz Waltrowski.

W lidze bo obu biegunach jest bardzo ciekawie. Sprawa awansu powinna rozstrzygnąć się pomiędzy zielonogórską Lechią i Ślęzą Wrocław, jednak na chwilę obecną siedem punktów przewagi mają zawodnicy prowadzeni przez Piotra Żaka, którzy w bezpośrednim spotkaniu zwyciężyli na własnym terenie wrocławian 2:1. Trzecia Ilanka oraz Lechia Dzierżoniów z dorobkiem 31 punktów nie powinny być zagrożeniem.  Znacznie ciekawiej wygląda walka o utrzymanie się wśród III ligowców. Przy założeniu, że nie będzie żadnego spadochroniarza z II ligi zachodniej, poza nami zostaną zdegradowane jeszcze dwie ekipy (obecnie Orzeł Ząbkowice Śląskie oraz Polonia Świdnica), różnica między strefą spadkową a pozycjami 9-13 jest jednak niewielka i oscyluje w granicach pięciu punktów. Walka będzie trwała zapewne do samego końca. Na zakończenie chciałbym złożyć Wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku w roku 2013.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

 • Gość 20:21, 21 grudnia 2012

  Panie prezesie co pan zrobi z Wojciechem D.skazanym wyrokiem za kupywanie meczy .

  Odpowiedz
 • Gość 14:27, 25 grudnia 2012

  KUPY robi się w WC

  Odpowiedz
 • pół żartem 10:28, 23 grudnia 2012

  To jakiś słaby handlarz z niego jeśli tylko trzy remisy utargował

  Odpowiedz
 • kibol.zaw 17:33, 27 grudnia 2012

  tylko zawisza!

  Odpowiedz

Jak dojechać?
Video

Kreator www - przetestuj za darmo