info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1)

Aktualności

Orzeł Międzyrzecz - Grom Wolsztyn 1:2 (1:1) [sparing]

2013-02-09 15:41:28, komentarzy: 0

Nie było to porywające widowisko. Po przeciętym spotkaniu Orzeł przegrał z IV ligowym Gromem Wolsztyn 1:2 (1:1). Jedyną bramkę dla międzyrzeczan zdobył w pierwszym kwadransie Mateusz Waltrowski, który pewnie wykorzystał rzut karny, który został podyktowany po zagraniu ręką jednego z defensorów gości.
Na początku pojedynku było wyraźnie widać, pewniejszą grę wolsztynian, którzy jednak nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji na strzelenie bramki. Strzelecki marazm zakończony został po uderzeniu z dystansu. Piłkę lecącą lekką parabolą z trudem obronił Paweł Roszyk. Nasi potrzebowali znacznie więcej czasu by wkomponować swoją grę na tło rywala. Pierwszą groźną akcję godną odnotowania przeprowadziliśmy pod koniec pierwszego kwadransu,  wtedy to próbę dośrodkowania zatrzymał obrońca Gromu i niefortunnym zagraniem ręką zmusił arbitra do wskazania na jedenasty metr. „Wapno” pewnym uderzeniem w środek bramki wykorzystał wcześniej wspominany Mateusz Waltrowski. O ile w środku pola nie brakowało obu drużynom dynamiki  i ciekawych pomysłów na stworzenie bramowej okazji  to samych strzałów była jak na lekarstwo.  Goście wyrównali po perfidnym błędzie naszej obrony, dokładnie Dariusza Marczaka, który stracił piłkę po niedokładnym podaniu, szybka kontra, długie dokładne podanie w pole karne, pewne uderzenie rywala i mamy 1:1.
Początek drugiej połowy jeszcze trzymał poziom z pierwszych 45 minut. Znakomita okazję na zdobycie bramkę miał Damian Cieciński, jednak jego techniczne uderzenie z trudem na rzut różny sparował golkiper. Z czasem poziom  gry zaczął drastycznie spadać. Obie strony nie miały konkretnego pomysłu na grę co wprowadzało boiskową nudę. Po czasie poruszenie ze strony gości, dogranie w pole karne tam źle przypilnowany zawodnik Gromu, mając trochę miejsce nie ma większego problemu by pokonać naszego bramkarza. Do końca meczu ani Orły ani zespół z Wolsztyna nie uraczył nas ciekawą akcją.
Podczas drugiej połowy doszło do skandalicznego zachowania naszych zawodników względem rywali a wszystko zaczęło się od mocnego uderzenia piłką w leżącego Mateusza Waltrowskiego, popularny Fany instynktownie wyjaśnił całą sytuację „prawem kaduka” po czym zaczęła się po pospolita przepychanka. Zawodnik Orła otrzymał za swoje zachowanie czerwoną kartkę.
W pierwszej połowie gry boisko musiał opuścić Bartłomiej Gołost, zawodnik po niefortunnym zagraniu nabawił się urazu kostki.
W sparingu zagrało kilku „nowych” zawodników: Kowalewski (Sokół Dąbrówka Wielkopolska), Maćkowiak (juniorzy), Gurgurewicz (wolny strzelec), Muraszow (wychowanek, ostatnio grupy młodzieżowe Polonii Słubice).

bramka dla Orła: Mateusz Waltrowski (rzut karny).

skład Orła: Roszyk (GK), Marczak, Śliwiński, W. Rejba, P. Gołost, Muraszow, Kinal, Kopeć, B. Gołost, D. Cieciński, M. Waltrowski
oraz: Szulikowski, Chrabański, Maćkowiak (GK), T. Rejba, A. Cieciński, D. Waltrowski, Humeniuk, Kowalewski, Gurgurewicz.