info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1) 

Aktualności

Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:0) [sparing]

2013-01-26 13:45:01, komentarzy: 1


W pierwszym meczu kontrolnym zespół międzyrzeckiego Orła przegrał z piątą siłą lubuskiej IV ligi - Piastem Czerwieńsk 0:1 (0:0). Pierwszą połowę  z  większym animuszem rozpoczęli przyjezdni, którzy zamknęli naszych zawodników na własnej połowie. Kilka kiksów w obronie i dobrze skonstruowane akcje Piasta nie zostały jednak udokumentowane bramką za sprawą dobrej gry bramkarzy. "Cała trójka golkiperów zagrała na przyzwoitym poziomie" - powiedział po meczu dyrektor klubu Henryk Stawasz. W drużynie z Czerwieńska można było zauważyć naszego wychowanka - Dawida Dzięgielewskiego, który kilka razy, głównie w pierwszej części gry pokazał się z dobrej strony. "Niebiesko - biali" nie mięli żadnych ofensywnych argumentów co spowodowało że pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron wyraźnie obudzi sie nasi zawodnicy, którzy zaczęli sprawiać problemy rywalowi. Kilka roszad w składzie poprawiło grę w środku pola oraz ofensywie. Najjaśniejszym punktem naszej drużyny był bez wątpienie Mateusz Waltrowski, który wrócił po kontuzji jakiej nabawił się na samym początku sezonu. Właśnie dzięki temu zawodnikowi, Orły w drugiej połowie wypracowały sobie kilka okazji na strzelenie bramki. Goście, którzy do Międzyrzecza przyjechali zaledwie 13 osobowa kadrą (choroby i kontuzje), skupili się głównie na kontratakach. Jeden z nich zakończył się utratą bramki, choć trzeba zaznaczyć, że poważny błąd popełnił w tym wypadku Krzysztof Jedynak. Nasi zawodnicy jednak się nie załamali i kontynuowali swoją dobrą grę. Godne uwagi były dwa uderzenia pierw Dawida Śliwińskiego, później Damiana Ciecińskiego, jednak obie próby zdobycia bramki odbiły się od poprzeczki.
Pierwszy sparing można oceniać z lekkim przymrużeniem oka. Jest to dopiero początek przygotowań do rundy wiosennej. W środę będziemy mięli okazję sprawdzić swoje siły z ligowym rywalem z Karnina w którym od niedawna występuje Damian Budnik oraz Rafał Weyer (byli zawodnicy Orła) a trenerem jest dobrze znany międzyrzeckim kibicom Dariusz Borowy.

bramka: Maciej Pieczarka 70'

Skład Orła: Bednarski, Śliwiński, Chrabański, P. Gołost, Grzelachowski, M. Waltrowski, D. Waltrowski, Humeniuk, Kinal, Kopeć, Cieciński.
oraz: Barłóg, Roszyk, B. Gołost, Podlasiak, Marczak.

Zapraszam również do galerii zdjęć z tego spotkania, które dostępne są pod tym linkiem -> Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:0) [Facebook]

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Sebastian 16:23, 26 stycznia 2013

    Napiszcie jaki skład

    Odpowiedz

Jak dojechać?
Video

Kreator www - przetestuj za darmo