info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1)

Aktualności

Orzeł Międzyrzecz - Stilon Gorzów Wlkp. 2:2 (1:0) [sparing]

2013-02-23 15:34:51, komentarzy: 0

Bardzo dobre spotkanie oglądali kibice którzy zdecydowali się przybyć na ów widowisko. Od początku było widać większe doświadczenie ze strony rywala. Zawodnicy Stilonu wymieniali się podaniami, nasi natomiast próbowali utrudniać rozgrywanie przeciwnikom. Wyglądało to trochę jak gra w popularnego „dziadka”. Z czasem jednak nasza gra zaczęła się poprawiać. Stilon mimo przewagi w polu, nie potrafił stworzyć klarownej sytuacji do strzelenia bramki, brakowało im ostatniego podania. Dobrze na przed polu spisywał się Paweł Roszyk i niemal każda piłka w polu karnym należała do niego. Nasz golkiper poświęcił się w sytuacji gdy na czystą pozycję wysłany został Posmyk, nasz bramkarz wyszedł górą, jednak nie obeszło się bez pomocy medycznej. Orzeł w tej części szczególnie pod koniec połowy wykazał swoje wartości ofensywne. Po błędzie defensywy Stilonu, piłkę przejął Kinal jednak jego uderzenie sparował na słupek Dawid Dłoniak. W ostatniej akcji tej połowy, Orzeł miał rzut wolny na wysokości 20 metra. Do piłki podszedł Łukasz Kwiatkowski i pięknym uderzeniem w okno bramki nie dał szans doświadczonemu bramkarzowi Stilonu.
Drugą część lepiej rozpoczęli miejscowi, kilka prób zagrożenia bramce rywala zakończyło się jednak fiaskiem po czym do pracy wzięli się podopieczni Tomasza Jeża. Ostrzeżeniem dla naszych zawodników było uderzenie z dystansu, które jednak bez większego problemu obronił Roszyk. Po raz pierwszy receptę na Pawła znalazł jego imiennik w 68 minucie. Rzut wolny z lewej strony, dośrodkowanie w pole karne, w powietrzu nasi defensorzy nie zdołali wybić futbolówki a całą akcję sfinalizował Posmyk uderzeniem głową . Po zdobyciu bramki widać było większy animusz ze strony gości. Bez zarzutu spisywała się jednak nasza obrona. Druga bramka dla gorzowian wpadła również po stałym fragmencie. Centra w pole karne z rzutu wolnego i ponownie super snajper Stilonu trafia do bramki. Po tej sytuacji przyjezdni poszli za ciosem. Szansę na trzeciego gola miał Posmyk, jednak jego uderzenie w polu karnym znacznie minęło bramkę. Podobnie jak w pierwszych 45 minutach, Orły w ofensywie obudziły się dopiero pod koniec. W 87 minucie Łukasz Kiwatkowski dostrzegł wybiegającego na czystą pozycję Kowalewskiego a ten podciął piłkę nad bramkarzem i mięliśmy 2:2. Irytacja ze strony gości, którzy błyskawicznie chcieli przechylić szalę na swoją korzyść. W ostatniej akcji meczu podobnie jak przy pierwszej bramce, dośrodkowanie w lewej strony boiska ponownie uderzenie głową, ale kapitalnie w bramce Roszyk, który potwierdził swój znakomity występ.
Reasumując ten sparing. Piłkarsko lepiej wyglądali goście, jednak Orły wykazały większe zaangażowanie, dobrze spisywała się obrona, oraz cieszy fakt, że z tak silnym rywalem udało nam się wywalczyć tak korzystny wynik.

Od poniedziałku do treningów powróci Bartłomiej Gołost, który nabawił się kontuzji w spotkaniu z Błękitnymi Lubno. W meczu nie wystąpił również Damian Cieciński, zawodnik narzeka na pachwinę, przez najbliższy tydzień będzie poza treningiem.
Na początku spotkania boisko musiał opuścić Wojciech Rejba, któremu odnowił się uraz pleców. Miejmy nadzieję, że zawodnik szybko powróci do pełni zdrowia.
Oficjalnie piłkarzem Orła został Emil Kowalewski, zawodnik ostatnio reprezentował barwy Pogoni Skwierzyna.

bramki: Łukasz Kwiatkowski 45’, Emil Kowalewski 87’ (dla Orła) Paweł Posmyk 68’, 74’ (dla Stilonu)

skład Orła: Roszyk, W. Rejba, Jedynak, T. Rejba, Gurgurewicz, Kowalski, M. Waltrowski, Kinal, Śliwiński, Grzelachowski, Kwiatkowski.
oraz: P. Gołost, A. Cieciński, Kowalewski, Humeniuk.