info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1) 

Aktualności

Piast Karnin - Orzeł 4:1 (2:1)

2013-06-09 10:54:57, komentarzy: 0

Mimo słabszej gry rywali, oraz kilku okazji na zdobycie bramki, Orzeł wraca z Karnina na tarczy. Międzyrzeczanie ulegli 1:4 (1:2), choć wynik mógł być dla naszej ekipy bardziej korzystny.
Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie. Błąd Mateusza Bednarskiego wykorzystał Bartłomiej Szamotulski. Z doświadczenia można było przyjąć, że był to początek kolejnej ligowej kanonady. O dziwo, Orzeł już w 23 minucie wyrównał stan rywalizacji. Rzut rożny, dośrodkowanie w pole karne, nieprzepisowe zagranie Więckowskiego ręką i arbiter spotkania wskazał na jedenasty metr. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się kapitan naszej drużyny – Łukasz Kwiatkowski. Niestety szybka riposta Piasta, cztery minuty po stracie gola, podopieczni Dariusza Borowego wykonywali rzut wolny. Nie najlepsze ustawienie między słupkami naszego bramkarza wykorzystał Adam Zdrojewski i bezpośrednio ze stałego fragmentu gry wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jeszcze przed zejściem na przerwę, „biało – niebiescy” nie wykorzystali rzutu pośredniego z siedmiu metrów, natomiast miejscowi trafili w słupek.
Po zmianie stron, do głosu doszli zawodnicy Orła, którzy wyprowadzali bardzo groźne kontry. Na nasze nieszczęście dobrze w bramce Piasta spisywał się Fabiański. Po jednej z akcji międzyrzeczan, drugą żółtą kartkę ujrzał kapitan gospodarzy – Adam Więckowski i graliśmy w przewadze. Paradoksalnie jednak z naszych zawodników zeszło powietrze i zamiast wykorzystać przewagę liczebną, pozwoliliśmy sobie zaaplikować jeszcze dwie bramki. W 70 minucie Bednarskiego pokonał Graczyk a cztery minuty przed zakończeniem spotkania swoje ósme trafienie w sezonie zaliczył Oskar Raćko.
Mimo wygranej, trener gospodarzy nie był zadowolony z gry i wyniku. Z naszej strony, możemy cieszyć się, ze zdobycia piątej bramki wyjazdowej w tym sezonie. Za tydzień zakończenie rozgrywek. Do Międzyrzecza przyjedzie piąta w tabeli Ilanka Rzepin, która w tej kolejce przegrała z wrocławską Ślęza 1:3.

 

Piast Karnin – Orzeł Międzyrzecz 4:1 (2:1)
Szamotulski 8’, Zdrojewski 27’,  Graczyk 70’, Raćko 86’ - Kwiatkowski 23’ (k)

 

skład Orła: Bednarski, Kwiatkowski, Grzelachowski, Chrabański, Jedynak, P. Gołost, Babiak, Śliwiński, A. Cieciński, D. Cieciński, B. Gołost

 

skład Piasta: Fabiański,  Więckowski, Zdrojewski, Weyer, Graczyk, Kuźmińczuk, Błaszkowski, Budnik, Bednarz, Szamotulski , Waskunowicz

 

Pozostałe wyniki 29 kolejki:
8 czerwca
Motobi Kąty Wrocławskie - Promień Żary 5:0
Lechia Dzierżoniów - Polonia Trzebnica 4:2
Orzeł Ząbkowice Śląskie - Foto Higiena Gać 1:3
Polonia Świdnica - Pogoń Świebodzin 0:0
Bielawianka Bielawa - Prochowiczanka Prochowice 2:2
Lechia Zielona Góra - Sprotavia Szprotawa 4:1
Ilanka Rzepin - Ślęza Wrocław 1:3

 

Przed ostatnią kolejką III ligi mamy już jasny obraz, kto w przyszłym sezonie nie zagra na tym poziomie rozgrywkowym. Poza naszym zespołem w przyszłym sezonie na boiskach IV ligi zobaczymy również drużyny Sprotavii Szprotawa, Orła Ząbkowice Śląskie oraz Polonii Trzebnica. „Zwycięski” remis Polonii Świdnica z Pogonią Świebodzin pozwolił im na utrzymanie w lidze. Z IV ligi lubuskiej pewny awans uzyskały już ekipy Stilonu Gorzów Wielkopolski oraz Formacji Port 2000, natomiast z grupy dolnośląskiej bliskie awansu są zespoły Piasta Żmigród i GKS-u Kobierzyce. W grze pozostała jeszcze Olimpia Kowary, która do miejsca premiowanego awansem traci dwa punkty.

« powrót

Dodaj nowy komentarz


Jak dojechać?
Video

Kreator www - przetestuj za darmo