info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1)

Aktualności

Polonia Świdnica - Orzeł 6:0 (5:0)

2013-05-02 17:34:03, komentarzy: 0

Zawodnicy Polonii Świdnica, nie oszczędzali Pawła Roszyka. Nasz bramkarz był zmuszony wyciągnąć piłkę z bramki sześć razy, a gospodarze pewnie zwyciężyli 6:0 (5:0).
Już po pierwszej połowie gry losy spotkania były przesądzone. Worek z bramkami został otwarty w 14 minucie gry, kiedy to naszego golkipera mocnym uderzeniem z wnętrza pola karnego pokonał Kopernicki. Klamka zapadła dokładnie cztery minuty później, kiedy to świdniczanie podwyższyli swoje prowadzenie. Dokładnie zrobił to kapitan Lato, po precyzyjnym strzale z ok. 25 metrów z rzutu wolnego. Następny cios zawodnicy Malyczka zadali dwadzieścia minut przed zejściem do szatni, dokładne podanie od swojego kolegi pewnie wykończył Borowy. Sytuacja Orłów była z każdą minutą coraz gorsza. Do parteru sprowadził nas po raz kolejny doświadczony mający na swoim koncie niemal 200 spotkań w ekstraklasie oraz europejskich pucharach – Jarosław Lato. W 34 minucie, okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego podyktowanego za faul na Luberze, natomiast swojego hattricka zawodnik skompletował chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy, popisując się atomowym uderzeniem z rzutu wolnego.
W drugiej partii miejscowi, zdecydowanie spoczęli na laurach, pokonując Pawła „tylko raz”, bramka autorstwa Miętkiewicza z 70 minuty okazała się przysłowiową kropką nad „i”. Międzyrzeczanie mimo wysokiego, niekorzystnego wyniku starali się zdobyć bramkę honorową. Sztuka ta się jednak nie powiodła. Na posterunku stał bramkarz świdniczan – Wierzbicki oraz blok defensywny przeciwników.
Orzeł po raz kolejny wraca ze swojej eskapady na tarczy. Już w sobotę czeka nas spotkanie, określane małymi derbami. Naszym przeciwnikiem będzie Pogoń Świebodzin. Mecz zostanie rozegrany w Świebodzinie, początek o godzinie 17.00.

Skład Orła: Roszyk, W. Rejba (65’ Grzelachowski), T. Rejba, Jedynak, D. Waltrowski, P. Gołost (75’ Marczak), M. Waltrowski (46’ Humeniuk), Kwiatkowski, Śliwiński, A. Cieciński, D. Cieciński (44’ Cierach)
żółte kartki: Kwiatkowski, W. Rejba

Skład Polonii: Wierzbicki, Lato, Chrapek, Luber (66’ Skrypak), Salamon, G. Borowy (75’ Kalka), Sz. Borowy, Fojna, Jaros (46’ Szuba), Kukla (46’ Miętkiewicz), Kopernicki