info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1) 

Aktualności

Ślęza Wrocław - Orzeł Międzyrzecz 7:0 (4:0)

2012-10-14 11:28:40, komentarzy: 1

Porażka w tym spotkaniu była wpisana w sam wyjazd. Vice lider i to jeszcze z Wrocławia, to dla naszych zawodników nie lada przeżycie. Obawy były inne, wszyscy zastanawiali się jaki wysoki poziom prezentują wrocławianie i czy stać ich na drugą ligę. Po meczu można stwierdzić, że chyba nie w tym sezonie. Jak to określił jeden z naszych zawodników, Lechia to przy Ślęży - FC Barcelona (oczywiście  z zachowaniem odpowiedniej różnicy). Co prawda wysoka wygrana gospodarzy jest niepodważalna i nie ma najmniejszych wątpliwości kto był zespołem lepszym. Jest jednak pewien absurd w tym wszystkim... Dlaczego drużyna przegrywa 7:0 w Prochowicach by tydzień później po dobrej grze zremisować z nie gorszą Sprotavią a wszystko przypieczętować kolejną klęską 7:0, jednak już z faworytem do awansu. Mianowicie z różnych przyczyn mecze wyjazdowe są odpuszczane przez niektórych piłkarzy, nie chcę nikogo obarczać winą ale jeśli na mecz z czołową drużyną jedziemy w 13 osób z niezdolnych do gry Śliwińskim to co my chcemy osiągnąć? Przez całe 90 minut muszą grać zawodnicy, którzy zupełnie nie są przygotowani do tego poziomu rozgrywkowego. Jestem pełen szacunku dla wszystkich piłkarzy, którzy zdecydowali się grać i choć tytuł najsłabszej drużyny był z góry przewidywalny to cała organizacja jest na poziomie dużo poniżej III ligi. W czym leży problem, by na mecz wyjazdowy nie można było zebrać 15-16 zawodników. Gdzie wysoka miara naszej młodzieży, gdzie zaplecze seniorów - juniorzy przegrywają w Bledzewie 2:1 i z całym szacunkiem dla rywala, ale jest to w pewnym stopniu wstyd dla naszego miasta, które dla porównania jest 15 razy większe niż wspominany Bledzew. Jeśli prawdą jest, że miernikiem siły klubu są młodzi zawodnicy to można stwierdzić, że pomału sięgamy dna, bo poza garstką ludzi, która rywalizuje w III lidze oraz garstką juniorów (12-13 osób) nie mamy innego zaplecza, po pozostałe grupy młodzieżowe to dopiero melodia przyszłości.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • byly pilkarz 13:41, 14 października 2012

    Bardzo dobry opis pracy zarzadu klubu.Juz po przejeciu wladzy po p.Ziemeckim z gory bylo wiadomo,ze klubem bedzie rzadzil pieniadz.Euforia po zdobytym podczas reorganizacji ligi awansie, minela jak dotacja z ratusza.I co?,koniec marzen.Armia ktora zasilila zespol,a "byla" z Orlem na dobre i zale odeszla jak marzenia prezesa o szkoleniu mlodziezy,na ktora tak bardzo stawial,a pozniej nie wiedzac czemu odstawil,czy moze zrezygnowal z ich wystepow na szczeblu juniora starszego,wiedzac o tym,ze to wlasnie oni sa bezposrednim zapleczem naszej druzyny.Co teraz mysla czlonkowie zarzadu,co chca nam udowodnic?a to wszystko kosztem upokarzenia tych mlodych chlopakow.Nie bede sie rozpisywal o sukcesach szkol i podpinanie,to zenada.Dobrze ze po pracy p.Ziemeckiego zostali jeszcze ci mlodzi chlopcy ktorzy maja wszczepiona pilke i graja teraz w 1zespole.Brawo p.Witkowski/Witek/.Dobre szkolenie.i tak mozna pisac i pisac...pozdrawiam

    Odpowiedz

Jak dojechać?
Video

Kreator www - przetestuj za darmo