info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1)

Aktualności

Sprotavia Szprotawa - Orzeł 6:1 (4:0)

2013-05-19 15:08:17, komentarzy: 0

Na mecz do Szprotawy, trener Orłów - Henryk Stawasz zabrał ze sobą kolejną grupę juniorów. Nie wliczając czwórki zawodników (Jedynak, Kwiatkowski, Chrabański, Humeniuk), średnia wieku wyjściowej jedenastki nie przekroczyła 17 lat. Debiut w seniorach zaliczyło trzech piłkarzy tj. Nowak, Maćkowiak oraz Turecki.
Gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w pierwszej minucie na prawej stronie nieprzepisowo rywala zatrzymuje Śliwiński. Rzut wolny, dośrodkowanie w pole karne, piłka mija kilku naszych zawodników całe zagranie wykończył Jagiełło i precyzyjnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jak na kapitana przystało ten sam zawodnik podwyższył na 2:0, choć trzeba przyznać, że w tym wypadku na sukurs przybył nasz golkiper. Rzut wolny na wysokości 30 metra, mocne uderzenie, fatalny błąd Maćkowiaka, który przepuszcza futbolówkę między nogami. Sprotavia permanentnie gościła w okolicach naszej bramki. W 25 minucie, kolejne poważne zagrożenie, niefortunnie ręką w polu karnym zagrywa Jedynak i sędzia bez wahania podyktował rzut karny, którego pewnie wykonał Galas. Nasz zespół w ofensywie nie istniał, kilka prób z dystansu to za mało, by pokonać często bezrobotnego Korotyszewskiego. Minutę przed zakończeniem pierwszej partii, w nasze pole karne jak w masło wbija się Rudak i podwyższa wynik spotkania na 4:0.
Druga część nie różniła się wiele od pierwszych 45 minut. Rywal wciąż rozdawał karty a nasi próbowali uchronić się przed wysoką porażką. Po ewidentnych błędach naszej obrony do siatki trafili jeszcze Nowicki oraz Pluta, kolejno w 55 i 65 minucie. Po strzeleniu szóstej bramki, miejscowi spoczęli na laurach, nie mając pomysłu w ofensywie na pomoc przybywali zawodnicy ze strefy defensywnej. To sprawiło, że z kontrą wyszli goście, ale podczas niej bardzo brutalnie został zatrzymany Kwiatkowski za co Damian Ciunowicz ujrzał żółty kartonik, a obiektywnie można stwierdzić, że była to łaskawa perora dla zawodnika gospodarzy. Po rzucie wolnym, centra w pole karne Gołosta, a piłkę do bramki skierował wprowadzony w drugiej części Dominik Waltrowski. Po utracie gola, szprotawianie mniej odważnie poczynali sobie z przodu a międzyrzeczanie kilka razy spróbowali zagrozić.
Jak to powiada przysłowie "na bezrybiu i rak ryba", porażka takim składem personalnym była wkalkulowana w całą eskapadę. Za tydzień do Międzyrzecza zawita wrocławska Ślęza.

Sprotavia Szprotawa - Orzeł Międzyrzecz 6:1 (4:0)
Jagiełło 1', 10',Galas 25' (k),Rudak 44', Nowicki 55', Pluta 65' - D. Waltrowski 76'

skład Orła: Maćkowiak, Kwiatkowski, Śliwiński, Chrabański, Jedynak, Szulikowski, Babiak, Humeniuk (65' D. Waltrowski), K. Nowak (46' Turecki), Garnek, B. Gołost

skład Sprotavii: Korotyszewski, Rudak (45' Stawiński), Ilnicki, Jagiełło, Łuczyński, Ciunowicz,  Jarosz, Galas (73' Ganczarek), Brzeźniak (Weryszko), Pluta, Nowicki (73' Maćków)