info
  • Orły awansują do lubuskiej fazy okręgowego Pucharu Polski, pokonująć po dogrywce zespół GKS-u Bledzew. Hattrickiem popisał się osiemnastoletni wychowanek Orła Damian Cieciński.
  • Pierwsze tego roczne zmagania żaków i orlików odbyły się w Międzyrzeczu,klasę ponownie pokazały nasze zespoły pewnie pokonując wszystkich rywali.
Następny mecz (seniorzy)
Meprozet Stare Kurowo - Orzeł Międzyrzecz 20.10.13, 14.00
Ostatni mecz (seniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Piast Czerwieńsk 0:1 (0:1)
Następny mecz (juniorzy)
Piast Karnin - Orzeł Międzyrzecz 29.09.13, 11.00
Ostatni mecz (juniorzy)
Orzeł Międzyrzecz - Ilanka Rzepin 1:2 (0:1)

Aktualności

Syrena Zbąszynek - Orzeł 0:2 (0:1)

2013-09-24 19:27:59, komentarzy: 0

Koniec fatalnej, wyjazdowej passy! Po dobrym spotkaniu, Orły zasłużenie pokonują Syrenę Zbąszynek 2:0 (1:0). Gospodarze w ostatnim czasie znajdują się w dołku, z którego nie potrafią się wydostać. W meczu przeciwko międzyrzeczanom, miejscowi gracze nie pokazali nic wielkiego. Nasi choć nie mięli drastycznej przewagi potrafili wykorzystać nadarzające się sytuacje. Pierwsze minuty wskazywały raczej, że będzie to wyrównane spotkanie z optyczną przewagą Syreny. Defensywa Orła często faulowała w okolicach pola karnego, na szczęście gospodarze nie potrafili zrobić z tych prezentów pożytku. Po kilkuminutowych atakach Syreny na ripostę przygotowali się nasi zawodnicy. Zrobili to z przytupem! W 16 minucie gry po dośrodkowaniu Dawida Dzięgielewskiego do siatki trafił Jedynak. Sędzia jednak nie zaliczył tej bramki, tłumacząc, iż Damian Cieciński znacząco absorbował uwagę bramkarza drużyny przeciwnej. Nieco kontrowersyjna sytuacja została odebrana na stadionie w Zbąszynku z ulgą. Wszak co ma wisieć nie utonie i zaledwie dwie minuty później podobna akcja naszych graczy, piłka adresowana z tego samego pola, tym razem w zamieszaniu najprzytomniej zachował się Paweł Gołost i z bliskiej odległości zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie (drugą w Orle). Po utracie gola, zawodnicy Sławomira Czerkawskiego ruszyli do odrabiania strat, lecz mądrze w bloku defensywnym spisywali się obrońcy Orła. Gdy jednak zdarzył się mały błąd, przytomnie w bramce reagował Roszyk.
Druga połowa nie odbiegała znacząco od pierwszej. Na początku było widać większe zaangażowanie ze strony miejscowych, ale ich zapędy szybko zatemperował Adrian Kinal, który po podaniu Damiana Ciecińskiego wyszedł na czystą pozycję, sam na sam z Hoffmanem, bramkarz chcąc ratować sytuację wybiegł na przedpole. Adrian dostrzegł błąd golkipera i technicznym uderzeniem przelobował go a nasza sytuacja znacząco się uspokoiła. Goście tym razem oddali pole rywalowi, który zaczął słać bardzo poważne ostrzeżenia. Po jednej z akcji (najgroźniejsza ze strony Syreny), swój bramkarski kunszt wykazał Paweł, który trzykrotnie ratował skórę swoim kolegom. Międzyrzeczanie nastawili się na kontrataki co mogło zaowocować kolejnymi trafieniami. Niestety uderzenie Błaszczaka za linii 16 metra musnęło o słupek a frantowski strzał Alana Ciecińskiego instynktownie nogami wybił Hoffman. Do końca mecz już nie przyniósł żadnej bramki. Orły wygrywają wyjazdowe staracie po bardzo długiej przerwie. Ostatni raz z trzech oczek na obczyźnie cieszyliśmy się 17 marca 2012 roku, kiedy po dwóch bramkach Pawła Cygana wygraliśmy 2:1.

Syrena Zbąszynek - Orzeł Międzyrzecz 0:2 (0:1)
Paweł Gołost 18', Adrian KInal 48'.

skład Orła: Paweł Roszyk, Robert Urbanek, Paweł Gołost, Wojciech Kaczmarek, Dawid Śliwiński, Krzysztof Jedynak, Alan Cieciński, Dawid Dzięgielewski, Artur Błaszczak, Adrian Kinal (60' Marcin Szulikowski), Damian Cieciński.
w rezerwie pozostali: Maciej Maćkowiak, Edwin Kuszczyk, Tomasz Chrabański, Michał Górgurewicz, Michał Stawniak, Lucjan Babiak.
trener: Henryk Stawasz.

skład Syreny: Bogusław Hoffman, Tobiasz Adaszak, Michał Bartnicki, Michał Gurdak, Paweł Kamyszek (61' Jakub Gurdak), Gracjan Lewicki (51' Roland Kifert), Krzysztof Mazur, Jakub Pawłowski (46' Maciej Przepiórka), Grzegorz Pijanowski, Maciej Rogowicz, Bartosz Sitarz.
w rezerwie pozostali: Łukasz Miszta, Mateusz Dzioch, Bartosz Jóźwiak, Mateusz Ośka.
trener: Sławomir Czerkawski.

żółte kartki:Paweł Kamyszek 55', Grzegorz Pijanowski 66' - Dawid Dzięgielewski 45', Alan Cieciński 71'.