1 kolejka - 04.08.12, 16.00

Orzeł Międzyrzecz

Skład:
1. Dominik Barłóg (GK)
2. Sebstian Grzelachowski
3. Paweł Gołost
4. Wojciech Rejba
5. Dawid Śliwiński
6. Adrian Kinal
7. Bartłomiej Pałubiak
8. Mateusz Humeniuk
9. Bartłomiej Gołost
10. Damian Cieciński
11. Dawid Dzięgielewski (C)

Zmiany:
77' Marczak (za) B. Gołost
87' Stawniak (za) KinalKartki:
Adrian Kinal [ż]
Dawid Śliwiński [ż]

1:7

Lechia Zielona Góra

Skład:
1. Rafał Dobroliński
2. Jacek Bąk
3. Radosław Sylwestrzak
4. Bartosz Olejniczak
5. Sebastian Górski
6. Kacper Dworak
7. Michał Sucharek
8. Piotr Andrzejczak
9. Rafał Figiel
10. Bartosz Tyktor
11. Wojciech Okińczyc

Zmiany:
46' Wodłodczenko (za) Dworak
65' Mycan (za) Sylwestrzak
76' Muzolf (za) Andrzejczak
86' Ziętek (za) Tyktor

Kartki:

Opis

Bramki: Paweł Gołost 27' - Wojciech Okińczyc 10', 55', 75' (k), Rafał Figiel 36', 86', Bartosz Olejniczak 45', Maciej Wołodczenko 90'.

Nie udało się sprawić niespodzianki w pierwszym meczu III ligi sezonu 2012/13. Podopieczni Krzysztofa Jedyna przegrali na własnym terenie z faworytem do awansu - Lechią Zielona Góra 1:7 (1:3). Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył w 27 minucie spotkania pozyskany z Favoru Bobowicko Paweł Gołost.
Od początku spotkania swój styl gry narzucili goście, których gra mogła się podobać. Pierwsza bramka dla zielonogórzan wpadła już w 10 minucie, błąd Wojtka Rejby, wykorzystał Wojciech Okińczyc i po przejęciu piłki pewnym mocnym uderzeniem nie dał szans naszemu bramkarzowi. Mimo przewagi rywali, Orzeł zadał niespodziewanie cios. Rzut wolny z prawej strony boiska, piłkę w pole karne wrzuca Bartłomiej Pałubiak, a najwyżej wyskakujący Gołost umieścił piłkę w siatce uderzeniem głową. Wielka radość w zespole i na trybunach. Szczęście nie trwało jednak długo bo jeszcze przed przerwą Lechia zaaplikowała nam dwie bramki najpierw w 36 minucie Rafał Figiel a zaraz przed zejściem na przerwę Bartosz Olejniczak. Patrząc na naszą skromną ławkę rezerwowych można było wnioskować, że to spotkanie nie jest już chyba do wygrania. Czwórka piłkarzy, prócz bramkarza nie jest jeszcze przygotowana do gry na tym poziomie rozgrywkowym.
Po zmianie stron już całkowita dominacja przyjezdnych, którzy nie dali nam najmniejszych szans i złudzeń. W 55 minucie druga bramka Okińczyca, zawodnik, który w swoim piłkarskim CV ma kilka występów w polskiej Ekstraklasie, przebił się przez naszą obroną i w sytuacji sam na sam dopełnił tylko formalności - Barłóg bez szans. Dwadzieścia minut później faul w naszym polu karnym i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Bez problemów wykorzystał go zdobywca dwóch poprzednich bramek i w ten sposób zmontował swojego pierwszego hattricka w tym sezonie. Dobry wynik patrząc na fakt, że to dopiero początek rywalizacji w nowych rozgrywkach. Kolejne dopełniające formalności bramki wpadły w ostatnich pięciu minutach spotkania. W 86 minucie po raz drugi naszego golkipera pokonał Figiel a sekundy przed końcem rywalizacji, Wołodczenko ustala wynik spotkania i tym samym w swoim pierwszym meczu przegrywamy wyraźnie 1:7.
Nie ma co się jednak załamywać, Lechia to najpoważniejszy faworyt do awansu, który udowodnił swoją klasę w tym spotkaniu. Nasi mimo, że nie mieli argumentów na grę swoich rywali nie powinni w żadnym wypadku chować głowy w piasek. Należy się dla nich wielki szacunek za to, że podjęli się tego trudnego zadania, jakim jest gra w III lidze drużyny składających się z chłopaków 16 - 20 letnich. Za tydzień wyjazd do Bielawy, która w tej kolejce również wyraźnie przegrała z beniaminkiem z Wrocławia 5:2. Liczymy na dobrą grę naszych piłkarzy oraz ze spokojem czekamy na pierwszą zdobycz punktową.

Statystyki 1 kolejki.

Wyniki 1 kolejki.

1 kolejka (4-5.08.12).
Polonia Trzebnica - Promień Żary 1:2 (1:0) 
Jakub Jakóbczyk 9' - Jarosław Gad 80', Bartosz Kosman 89'.
Foto Higiena Gać - Motobi Kąty Wrocławskie 0:0
Pogoń Świebodzin - Lechia Dzierżoniów
2:0 (0:0)
Bartosz Siemiński 50', 72'.
Prochowiczanka Prochowice - Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:0 (0:0)

Paweł Wyżga 86'.

Sprotavia Szprotawa - Polonia Świdnica 0:0
Ślęza Wrocław - Bielawianka Bielawa 5:2 (3:1)

Konrad Hajdamowicz 3', Grzegorz Rajter 36', Rafał Brusiło 45', Paweł Niewiadomski 58', Piotr Stawowy 63' - Daniel Chęciński 7', 71'.

Orzeł Międzyrzecz - Lechia Zielona Góra 1:7 (1:3)

Paweł Gołost 27' - Wojciech Okińczyc 10', 55', 75' (k), Rafał Figiel 36', 86', Bartosz Olejniczak 45', Maciej Wołodczenko 90'.

Piast Karnin - Ilanka Rzepin 1:1 (0:0)

Adrian Wieczorek 90' - Marcin Adamczewski 54'.

Tabela po 1 kolejce.


Zdjęcia z meczu

Kreator www - przetestuj za darmo