9. Jarosław Gambal
10. Piotr Dzięglewski
11. Piotr Janusz

Zmiany:
70' Mirkowski (za) Gambal
75' Żak (za) Dzięglewski.
75' Pawlak (za) Kurek
80' Gęsicki (za) Janusz

Zmiany:
53' Osek (za) Humeniuk
65' Kinal (za) B. Gołost
85' Babiak (za) Kopeć
85' Stawniak (za) Śliwiński

Kartki:
Tomasz Rejba
Wojciech Rejba
Mateusz Bednarski
Opis
Bramki: Marcin Nowak 49', Bartłomiej Ożga 70', Radosław Parada 73', Piotr Janusz 79', Mateusz Żak 84'.
________________________________________________________
Zawodnicy Orła po bardzo słabej grze wracają do domu z ciężkim bagażem po tym jak rywal wpakował nam pięć bramek nie tracąc przy tej ani jednej. Był to najgorszy występ w naszym wykonaniu od rozpoczęcia sezonu. Postawa Orłów wyglądała tak jak by poniedziałkowy powrót do szkolnej ławki odebrał naszym chęci na wszystko. Nie mięliśmy w tym starciu nic do powiedzenia. Jedynym zawodnikiem godnym pochwały jest bramkarz - Mateusz Bednarski, dzięki któremu spotkanie nie zakończyło się totalną kompromitacją. Przed wyjazdem wydawało się, że choćby jeden punkt jest w naszym zasięgu. Jednak brak Dzięgielewskiego i Waltrowskiego jest wyraźnie odczuwalny dla naszej ekipy. Ten pierwszy nie zagra w biało - niebieskim trykocie na pewno do końca rundy, Mateusz natomiast leczy kontuzję jakiej nabawił się na jednym z treningów.
Pierwsza połowa to typowa "obrona Częstochowy". Zmasowane ataki gospodarzy nie mogły znaleźć drogi do bramki, za sprawą dobrej postawy Bednarskiego tudzież poprawnych interwencji naszych defensorów. Po zmianie stron było pewne, że brak poprawy w grze będzie skutkował utratą bramek. Kwestią czasu był pierwszy gol dla Motobi. Na bramkę czekaliśmy do 51 minuty, wtedy to po rzucie rożnym piłkę głową do bramki skierował nowy nabytek ekipy z Kątów - Michał Wróbel. To był kluczowy moment, często przy takiej liczbie ataków, pierwsza bramka jest zapowiedzią kolejnych trafień. Tak też się stało. Po stałym fragmencie gry debiutanckie trafienie w seniorskiej piłce zaliczył 19 letni Barosz Ożga. W 72 minucie uderzenie Mateusza Parady z ok. 14 metrów zatrzymało się dopiero w siatce a sześć minut później Janusz po raz kolejny znalazł patent na nasz zespół podwyższając wynik spotkania na 4:0. Kropkę nad "i" postawił Mateusz Żak, a nasz golkiper mógł poczuć się jak Marian Kelemen w meczu Śląska z Hanoverem 96 wyciągając piąty raz piłkę z siatki. Ciężko coś powiedzieć, porażka w pełni zasłużona, jak najszybciej trzeba o tym zapomnieć i skupić się na pojedynku z Polonią Trzebnica, która już w sobotę przyjedzie nad Obrę i Paklice.
____________________________________________________________________________________