Orzeł Międzyrzecz

Skład:
1. Mateusz Bednarski
2. Sebastian Grzelachowski
3. Tomasz Rejba
4. Wojciech Rejba
5. Paweł Gołost
6. Dawid Śliwiński
7. Adrian Kinal
8. Łukasz Kwiatkowski
9. Mateusz Waltrowski
10. Bartłomiej Pałubiak
11. Damian Cieciński 

Zmiany:
61' Osek (za) P. Gołost
66' D. Pałubiak (za) T. Rejba
81' B. Gołost (za) Kinal
81' Kopeć (za) Cieciński

Kartki:
Paweł Gołost [ż]
Dawid Śliwiński [ż]
Bartłomiej Gołost [ż]

1:1

Polonia Świdnica

Skład:
1. Igor Pierzga
2. Mariusz Miętkiewicz
3. Jarosław Lato
4. Patryk Salomon
5. Rafał Luber
6. Kamil Kukla
7. Maciej Madziała
8. Wojciech Szuba
9. Jacek Fojna
10. Szymon Borowy
11. Damian Celuch

Zmiany:
65' Morawski (za) Borowy
Kartki:

Opis

Bramki: Mateusz Waltrowski 71' - Szymon Borowy 55'.
_________________________________________________
To był piękny mecz, dużo sytuacji, twarda gra, chyba to co futbolu ceni się najwyżej zaraz za liczbą zdobytych bramek. W tym pojedynku obie ekipy zdobył po jednej, dla świdniczan to drugi remis dla nas pierwszy, jakże istotny punkt. Po porażkach 7:1 z Lechią Zielona Góra oraz Bielawianką Bielawa 3:1, wielu kibiców dostrzegło, że młody skład wyrwał się z "motyką na słońce" i trzecia liga to dla nich przerost umiejętności. 
Dziś jednak podopieczni Krzysztofa Jedynaka udowodnili coś ważnego, że w sporcie ważne są umiejętności, jednak niejednokrotnie determinacja brała nad tym górę a w tym spotkaniu to z pewnością pokazali. Z przebiegu całego spotkania patrząc obiektywnym okiem to goście byli zespołem lepszym, stwarzającym sobie więcej okazji na bramkę. Początek w naszym wykonaniu był niemrawy, odpieraliśmy ataki rywala z nadzieją na konstrukcję własnych sytuacji. Niestety w 1 połowie występowały one w śladowych ilościach, najciekawszy strzał wykonał Bartłomiej Pałubiak, jednak jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką. Ze strony Polonii sytuacja była niewiele lepsza, kilka razy zakotłowało się pod naszą bramką, jednak nasi obrońcy z pojedynków wychodzili obronną ręką. 
Po zmianie stron w grze obu ekip można było zauważyć progres. Zarówno Orzeł jak i rywal ze Świdnicy prezentowali się lepiej w porównaniu z pierwszą częścią gry. Po długim podaniu w pole karne, dobrą okazję miał Kinal, jednak jego uderzenie z pierwszej piłki minęło bramkę rywali. Po utracie piłki właśnie przez Adriana, przyjezdni wypracowali akcję bramkową, po walce na lewej stronie, popularny "Kiler" walczył o piłkę z zawodnikiem gości, z małego zamieszana na czystą pozycję wychodzi zawodnik w zielonej koszulce i po dośrodkowaniu w pole karne, wbiegający i źle pilnowany Szymon Borowy zdobywa gola na 1:0. Lekkie załamanie, żelazna obronna Orłów pękła, trzeba pewniej zagrać w ofensywie. Tam jednak grający, najprawdopodobniej jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w naszej lidze - Jarosław Lato, nie dawał najmniejszych szans młodym chłopakom z Międzyrzecza, choć powiedzmy szczerze, że zawodnik mający na koncie blisko 200 spotkań w polskiej Ekstraklasie, przy czym 15 zdobytych bramek, nie miał do końca łatwego życia na boisku. Z zapałem na ile potrafił walczył z nim Damian Cieciński, co zaowocowało kilkoma błędami ze strony doświadczonego przeciwnika. W 71 minucie byliśmy światkami akcji Orła, która zakończyła się bramką, z prawej strony futbolówkę wrzucał Wojciech Rejba a Mateusz Waltrowski uderzeniem głową zdobywa bramkę, dającą radość i szansę na niespodziankę (dla ciekawostki jest to trzecia bramka naszych zawodników i trzecia po uderzeniu głową!). Po zdobyciu gola nasi poczuli, że ten mecz można jeszcze wygrać, robili co mogli jednak w ważnej akcji zawiódł Bartłomiej Pałubiak, który po otrzymaniu piłki w pole karne, chwile się zawahał, przyjął piłkę i ... posłał ją w ręce leżącego bramkarza. Wielki jęk zawodu było słychać na trybunach, jednak trzeba śmiało powiedzieć, że nasi zawodnicy z przebiegu całego spotkania, mogą zejść z boiska z podniesionymi głowami, bo na remis zapracowali bardzo ciężko. W sobotę kolejne stracie, tym razem wyjazd do Ząbkowic Śląskich na mecz z lokalnym imiennikiem.

Statystyki 3 kolejki.

Wyniki 3 kolejki.

3 kolejka (15.08.12).

Foto Higiena Gać - Promień Żary 0:3 (0:2)
Bartosz Kosman 34', nieznany 40' (s), Łukasz Czyżyk 72'.
Pogoń Świebodzin - Polonia Trzebnica 3:0 (2:0)
Artur Małecki 4' (k), 55', Bartosz Siemiński 39'.
Prochowiczanka Prochowice - Motobi Kąty Wr. 0:2 (0:0)
Arkadiusz Pawlak 55', Piotr Dzięgleski 70'.
Sprotavia Szprotawa - Lechia Dzierżoniów 0:1 (0:0)
Sylwester Kret 69'.
Ślęza Wrocław - Orzeł Ząbkowice Śląskie 2:1 (0:0)
Rafał Brusiło 46', Mateusz Janas 70' - Piotr Woźniak 76'.
Orzeł Międzyrzecz - Polonia Świdnica 1:1 (0:0)
Mateusz Waltrowski 71' - Szymon Borowy 55'.
Piast Karnin - Bielawianka Bielawa 1:0 (1:0)
Bartłomiej Szamotulski 22'.
Ilanka Rzepin - Lechia Zielona Góra 1:0 (0:0)
Patryk Nowaczewski 51'.

Tabela po 3 kolejce.


Zdjęcia z meczu

Kreator www - przetestuj za darmo